צור קשרניווט אלינו

תפיסת עולם

קהילת ברית עולם היא הבחירה הטבעית עבור רבים מתושבי בקעת אונו והסביבה כמקום להביא לידי ביטוי את יהדותם. לא בכדי, היהדות המתקדמת (הרפורמית) היא הזרם הגדול בעולם היהודי - זאת מפני שהיא תואמת את השקפת העולם של רבים מאוד. אין המצב שונה בישראל, בה רבים מזדהים (ביודעין או שלא ביודעין) עם דרכה של היהדות המתקדמת ובפרט עם הרעיון שהיהדות צריכה להסתגל לזמנים המשתנים. רעיון זה בא לידי ביטוי, בין היתר, בדגש על ההתנהגות המוסרית, בשוויון בין גברים ונשים, בכיבוד הזולת, באזרחות טובה, בציונות, ברתיעה מקיצוניות ובסובלנות דתית וחברתית.

 

קהילת ברית עולם היא בו-זמנית קהילה חמה ותומכת וכן כתובת לכל המבקשים לממש את יהדותם בהיבט זה או אחר. היא מציעה תפילות בשבתות וחגים; חוגי לימוד והעשרה; מסלול בר/בת מצווה מעמיק, מעצים ומשמעותי; טקסי מעגל חיים: ברית מילה/בריתה; חתונה שוויונית; שבת חתן וכלה; אזכרה ועוד.

 

קהילת ברית עולם היא כתובת לכל יהודי/ה, ללא הבדל מוצא, עדה, זרם, מגדר, נטייה מינית, גיל, מצב אישי או השתייכות פוליטית. היא גם שואפת להיות נגישה לאנשים עם מוגבלויות.  

אם חשוב לכם:

מסורת ישראל
יהדות מתאימה לזמננו
שוויוניות 
סובלנות וקבלה
זהות יהודית־ישראלית

קהילת "ברית עולם"

הקהילה פועלת בקריית אונו מזה ארבעה עשורים. כחברים בתנועה ליהדות מתקדמת (רפורמית) אנו דוגלים ביהדות פלורליסטית ושוויונית המבקשת לחבר בין המסורת היהודית לחיים המודרניים במדינת ישראל.

פרטי יצירת קשר

בניין גרפינקל, חדר 303
מתחם הקרייה האקדמית אונו
רח' נהר הירדן 2
(מול רח' צה"ל 90)
ת.ד. 608, קריית אונו
054-9921541