צור קשרניווט אלינו

התנועה ליהדות מתקדמת בישראל | טקסי מעגל החיים | חתונה

חתונה רפורמית 

קהילת ברית עולם תשמח להפגיש אתכם עם רב הקהילה לשם בנייה ועריכה של טקס משמעותי ואישי המבוסס על המסורת היהודית ועל שוויון מלא.

להלן הסבר קצר על התהליך. להסבר מקיף מומלץ לבקר באתר התנועה הרפורמית.

מסגרת הנישואין של התנועה הרפורמית בישראל

רבני ורבות התנועה מציעים לזוג הצעיר תהליך הכנה משמעותי ואישי. בני הזוג מוזמנים להיפגש עם עורך / עורכת הטקס מספר פעמים לפני החתונה לטובת היכרות, לימוד משותף ועיצוב הטקס.

 

מסגרת הנישואין של התנועה הרפורמית כוללת את המרכיבים הבאים:

 

  1. ליווי הזוג לכל אורך התהליך.

  2. לימוד משותף על מבנה הטקס המסורתי ועל מסורות מתחדשות שניתן לשלב בו

  3. עיצוב הטקס על כל שלביו יחד עם בני הזוג

  4. הנחיה של טקס החופה

  5. ייעוץ משפטי ראשוני לבני זוג המעוניינים בכך על ידי היועצים המשפטיים של התנועה

  6. הנפקת תעודת חופה וזוגיות

עלות

עלותה של חבילת הנישואין שלנו היא ₪1,500. במידה וטקס החופה מתקיים במרחק של למעלה מחצי שעת נסיעה מבית הרב / הרבה, יש להוסיף דמי נסיעה.

מי ומתי

רבני התנועה הרפורמית בישראל עורכים טקסי חופה וקידושין רק לשני בני זוג יהודים (על פי רישומם במרשם האוכלוסין). בני זוג שאינם יהודים ואשר רוצים בכך, מוזמנים להליך גיור מזמין, ליברלי ומאיר פנים. מסלול מיוחד מוצע למתגיירים מזרע ישראל (אב יהודי או סב יהודי).

רבות ורבני התנועה הרפורמית עורכים טקסי חופה במהלך רוב ימות השנה, לרבות בימי ספירת העומר ובמהלך חול המועד. טקסי החופה אינם נערכים במהלך יום השבת וימים טובים, בימי צום ותענית, בימי הזיכרון הממלכתיים ובתשעת הימים הראשונים של חודש אב. בכל מקרה של ספק הנכם מוזמנים להתייעץ עמנו.

תעודת חופה וזוגיות של התנועה הרפורמית בישראל

בני זוג הנישאים באמצעות התנועה הרפורמית ומועצת הרבנים המתקדמים יקבלו לאחר טקס החופה והקידושין ולאחר החתימה על שטר ההצהרה וההתחייבות "תעודת חופה וזוגיות". התעודה תשלח באמצעות דואר ישראל לבני הזוג על ידי מרכז טקסי מעגל החיים של התנועה הרפורמית, ללא עלות נוספת.

על פי הפסיקה של בתי המשפט לענייני משפחה תעודה זו מהווה ראיה לקיומו של קשר זוגי ולכוונה לנהל משק בית משותף. במובן זה מסייעת התעודה לבני זוג אשר בחרו במעמד המשפטי של ידועים בציבור (להבדיל מבני זוג שעגנו את מעמדם כזוג נשוי באמצעות נישואין בחו"ל) להוכיח מעמד זה בפני רשויות ציבור ושלטון.

המלצה שלנו  – עריכת הסכם ממון / הסכם לחיים משותפים

התנועה הרפורמית בישראל מייחסת חשיבות רבה לעריכתם של הסכמי ממון והסכמים לחיים משותפים לפני החתונה. אנו מזמינים את הזוגות הנישאים באמצעות התנועה לערוך הסכם בעזרת הלשכות המשפטיות שלנו. עריכת ההסכם באמצעות לשכות אלו נעשית בעלות של 1000 ₪, עלות נמוכה לאין שיעור משר עריכת ההסכם בעזרת עורך דין מן השוק הפרטי, וזאת מתוך אמונה גדולה בחשיבות הסכמים אלו למערכת יחסים הגונה ויציבה.

ליצירת קשר

לתחילת התהליך או לבירורים ניתן לפנות לרכזת הקהילה, ננסי בנימין: בטלפון, sms או ווצאפ 054-992-1541 או באימייל rakaz@britolamono.org.il


אם חשוב לכם:

מסורת ישראל
יהדות מתאימה לזמננו
שוויוניות 
סובלנות וקבלה
זהות יהודית־ישראלית

קהילת "ברית עולם"

הקהילה פועלת בקריית אונו מזה ארבעה עשורים. כחברים בתנועה ליהדות מתקדמת (רפורמית) אנו דוגלים ביהדות פלורליסטית ושוויונית המבקשת לחבר בין המסורת היהודית לחיים המודרניים במדינת ישראל.

פרטי יצירת קשר

בניין גרפינקל, חדר 303
מתחם הקרייה האקדמית אונו
רח' נהר הירדן 2
(מול רח' צה"ל 90)
ת.ד. 608, קריית אונו
054-9921541